، خبرهایی از سینما و تئاتر،

، خبرهایی از سینما و تئاتر،

بلك بلاگ: معرفی اعضای شورای سیاستگذاری جشنواره فیلم كوتاه رضوی، معرفی هیات داوران مسابقه مطبوعاتی جشن سالانه خانه تئاتر، رایگان شدن ثبت نام یك رویداد سینمایی، معرفی هیات ارزیابی بخش دانشجویی جشنواره تئاتر مقاومت و دو انتصاب جدید در سازمان سینمایی همچون خبرهای سینما و تئاتر است.


عادله کشمیری، سهیلا عسکری، محمدعلی باشه آهنگر، بهروز شعیبی، علی ثابت نیا، محمدرضا بهشتی منفرد، آرش رصافی، مسعود امینی تیرانی و سعید نجاتی طی احکامی از طرف رئیس چهاردهمین جشنواره ملی فیلم کوتاه رضوی بعنوان اعضای شورای سیاستگذاری این رویداد معرفی گشتند.
به گزارش بلک بلاگ به نقل از ارتباطات و اطلاع رسانی جشنواره ملی فیلم کوتاه رضوی، عادله کشمیری مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان و رئیس چهاردهمین جشنواره ملی فیلم کوتاه رضوی طی احکامی جداگانه اعضای شورای سیاستگذاری این رویداد سینمایی را منصوب نمود.
بر اساس این احکام عادله کشمیری، سهیلا عسکری مدیر امور جشنواره ها و محافل انجمن سینمای جوانان ایران، محمدعلی باشه آهنگر نویسنده و کارگردان سینما، بهروز شعیبی نویسنده و کارگردان سینما، علی ثابت نیا مشاور هنری بنیاد بین المللی امام رضا مقابل السلام، محمدرضا بهشتی منفرد مدیر امور مجامع و جشنواره های مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، آرش رصافی معاون تولید و پشتیبانی فنی انجمن سینمای جوانان ایران، مسعود امینی تیرانی مستندساز، مدیر فیلمبرداری و مدرس سینما و سعید نجاتی کارگردان سینما و دبیر چهاردهمین جشنواره ملی فیلم کوتاه رضوی بعنوان اعضای شورای سیاستگذاری چهاردهمین جشنواره ملی فیلم کوتاه رضوی معرفی می گردند.
چهاردهمین جشنواره ملی فیلم کوتاه رضوی به همت و مشارکت سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، بنیاد بین المللی امام رضا مقابل السلام و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان زمستان 99 در شهر گرگان برگزار می شود.
فراخوان این رویداد سینمایی در سایت www.golestan.shamstoos.ir قرار و این جشنواره با شناسه کاربری @razavishortfilmfestival در اینستاگرام حضور دارد.

معرفی هیات داوران بخش مسابقه مطبوعاتی جشن خانه تئاتر
هیأت داوران نوزدهمین مسابقه مطبوعاتی سالیانه انجمن منتقدان، نویسندگان و پژوهشگران خانه تئاتر عرضه شدند.
با به انتها رسیدن مهلت تمدید شده فراخوان نوزدهمین مسابقه مطبوعاتی سالیانه انجمن منتقدان، نویسندگان و پژوهشگران خانه تئاتر و انجام امور دبیرخانه ای آثار رسیده با روش اعمال کدگذاری متقاضیان شرکت در مسابقه، آثار رسیده و رسانه های شرکت کننده، اسامی هیأت داوران این دوره اعلام گردید.
بر همین اساس، دکتر یونس شکرخواه (روزنامه نگار و عضو هیأت علمی دانشگاه تهران)، دکتر مه ناز رونقی (روزنامه نگار و عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی) و دکتر امیر روشن (ناشر، عضو جامعه مدیران مسئول مطبوعات و معاون ارتباطات کمیسیون ملی یونسکو - ایران) با همراهی استاد سیف الله صمدیان (عکاس، مستندساز و دبیر جشن سالیانه تصویر سال) بعنوان مشاور عالی هیأت داوران در بخش عکس، کار داوری آثار این دوره را از 21 تیر آغاز کردند.
پس از اختتام پروسه داوری، انجمن منتقدان، نویسندگان و پژوهشگران با معرفی نامزدهای بخش های هفت گانه (گزارش، گفت و گو، نقد، مقاله، ترجمه، یادداشت و عکس) نسبت به نحوه برگزاری آئین پایانی این رویداد اطلاع رسانی خواهدنمود.

ثبت نام و حضور در «جشنواره آنلاین فیلم کوتاه کشف استعداد» رایگان شد
دبیر اولین دوره از «جشنواره آنلاین فیلم کوتاه کشف استعداد» از رایگان شدن ثبت نام و حضور در این جشنواره آگاهی داد.
شهرام اسدزاده دبیر اولین دوره از «جشنواره آنلاین فیلم کوتاه کشف استعداد» اظهار داشت: با توجه شرایط کنونی و شیوع بیماری کرونا جشنواره ای را به صورت آنلاین طراحی و راه اندازی کرده ایم تا علاقه مندان به سینما و خصوصاً فیلم کوتاه بتوانند آثار خودرا به رقابت بگذارند.
وی اضافه کرد: جوانان بسیاری هستند که توانایی های شناخته نشده ای دارند و جشنواره های این چنینی می تواند راهی باشد تا این استعدادها شناخته شود و به دنیای حرفه ای سینما راه یابند.
وی اشاره کرد: بعد از گذشت چند روز از آغاز ثبت نام آثار در جشنواره، در شورای سیاست گذاری جشنواره تصمیم گرفتیم که به سبب شرایط اقتصادی این روزهای جامعه و بمنظور پشتیبانی از جوانان مستعد خصوصاً در شهرستان ها، هزینه ای که قبل از این برای ثبت نام و حضور در اولین دوره از جشنواره آنلاین فیلم کوتاه کشف استعداد در نظر گرفته شده بود، حذف نماییم تا شرایط مساعدتری فراهم گردد و جوانان و علاقه مندان بتوانند بدون هیچ نگرانی و دغدغه آثار خودرا به این جشنواره بفرستند.
نخستین دوره از «جشنواره آنلاین فیلم کوتاه کشف استعداد» 15 تا 30 مردادماه 1399 در دو بخش رقابتی «فیلم کوتاه» و «استعداد برتر» برگزار می گردد و پوران درخشنده، مهتاب کرامتی، آتیلا پسیانی، جواد طوسی و سیروس الوند آثار حاضر در این جشنواره را گزینش و داوری می کنند.
آخرین مهلت ثبت نام و ارسال آثار برای حضور در اولین دوره از «جشنواره آنلاین فیلم کوتاه کشف استعداد» 31 تیرماه است.
علاقه مندان جهت شرکت در این جشنواره می توانند به سایت جشنواره به آدرس www.talentfilmfest.com مراجعه کنند.

معرفی هیأت ارزیابی متون بخش دانشجویی هفدهمین جشنواره‌ی تئاتر مقاومت
هیأت ارزیابی متون بخش دانشجویی هفدهمین جشنواره‌ی سراسری تئاتر مقاومت عرضه شدند.
به گزارش روابط عمومی هفدهمین جشنواره‌ی سراسری تئاتر مقاومت، طی احکامی جداگانه دکتر فارس باقری، میلاد اکبرنژاد و جواد صداقت، بعنوان اعضای هیأت ارزیابی متون بخش دانشجویی جشنواره عرضه شدند.
فارس باقری متولد 1354، نویسنده و کارگردان، دارای مدرک دکتریِ مطالعات تخصصی تئاتر از دانشگاه تهران، مدرس دانشگاه تهران، دانشگاه هنر و دانشگاه سوره می باشد. تابحال از وی نمایشنامه های مختلفی انتشار یافته است و کارگردانی و اجرای چندین نمایش را در کارنامه‌ی هنری خود دارد. همین طور وی نمایشنامه نویس برگزیده‌ی جایزه‌ی بزرگ ادبیات نمایشیِ سالِ ایران در سال های 1381 و 1394 و نمایشنامه نویس برگزیده‌ی جشنواره‌ی بین المللی فجر در سال ۱۳۹۳ بوده است.
میلاد اکبرنژاد متولد ۱۳۵۴، فارغ التحصیل کارشناسی ارشد کارگردانی تئاتر از دانشکده‌ی هنرهای زیبای دانشگاه تهران است.
وی چندین داستان، مقاله و یادداشت در حوزه‌ی تئاتر، نمایشنامه نویسی و رسانه نوشته است. خلق بیش از پنجاه نمایشنامه، کارگردانی و نگارش بیش از ۳۵ نمایش رادیویی و کارگردانی چندین تله تئاتر تلویزیونی در کارنامه‌ی اکبرنژاد دیده می شود. وی در جشنواره های مختلفی همچون عاشورائیان، تئاتر فجر و... موفق به دریافت جایزه در بخش های نمایشنامه نویسی و کارگردانی شده است.
جواد صداقت متولد ۱۳۵7 در بندر بوشهر، نویسنده، کارگردان، دراماتورژ، بازیگر و طراح صحنه است. وی مدرس و عضو هیأت علمی گروه سینما و تئاتر دانشگاه آزاد اسلامی و همین طور رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان بوشهر بوده است.
داوری و بازنگری در چندین جشنواره‌ی دانشجویی و استانی و نیز نگارش چندین پژوهش و ارائه‌ی مقالات تخصصی همچون سوابق او محسوب می شود. او همینطور در چندین جشنواره‌ی استانی، ملی و بین المللی، بعنوان کارگردان حضور داشته است.
هفدهمین جشنواره‌ی سراسری تئاتر مقاومت به همت انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس بنیاد فرهنگی روایت فتح، آذرماه سال جاری و با دبیری حمید نیلی برگزارخواهد شد.


انتصابات جدید در سازمان سینمایی
از سوی رئیس سازمان سینمایی، مدیریت عملکرد و مدیر کل دفتر مطالعات و دانش سینمایی و سمعی بصری منصوب شدند.

به گزارش روابط عمومی سازمان سینمایی، حسین انتظامی طی احکامی علی تاجیک را بعنوان مدیریت عملکرد سازمان سینمایی و جعفر انصاری فر را بعنوان مدیر کل دفتر مطالعات و دانش سینمایی و سمعی بصری منصوب نمود.


در حکم تاجیک بر لزوم استقرار نظام جامع مدیریت عملکرد، تهیه و ارزیابی عملکرد فاکتورهای اختصاصی، ارزیابی و تجزیه و تحلیل عملکرد واحدها و کارکنان، رسیدگی به شکایات و پیش گیری از طریق بازرسی های موثر تاکید گردیده است.


در حکم انصاری فر نیز لزوم ارتقای کیفی آموزشگاه های آزاد سینمایی و توانمندسازی آنها، ایجاد زمینه برای تامین نیازهای پژوهشی عرصه های مختلف سینمایی و همراهی و ارتباط و تعامل با حوزه های موثر در امر آموزش و پژوهش سینمایی در جهت ارتقای دانش سینمایی فعالان سینمایی مورد تاکید قرار گرفته شده است.


سید حسین سیدی که قبل از این مدیریت عملکرد را عهده دار بود مدتی پیش یه عنوان مدیر کل دفتر نوسازی و تحول اداری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منصوب گردید و علیرضا صدرالدینی هم که قبل از این عهده دار مسئولیت مدیرکلی دفتر مطالعات و دانش سینمایی بود بعنوان مشاور معاونت توسعه ومدیریت و منابع سازمان سینمایی حکم گرفت.

منبع:

1399/04/21
22:01:33
5.0 / 5
2453
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱