انتشار آخرین كتاب سوسن طاقدیس

انتشار آخرین كتاب سوسن طاقدیس

بلك بلاگ: «خدایا... خدایا!»، آخرین كتاب سوسن طاقدیس منتشر گردید.


به گزارش بلک بلاگ به نقل از ایسنا، در معرفی این کتاب که توسط نشر نیستان پخش شده، آمده است: کتاب «خدایا... خدایا!» شامل ۱۰ نیایش است که در آن کودکان با زبان و اندیشه و در دنیای خود با پروردگار خود به سخن گفتن پرداخته اند و از خواسته ها و نیازهای شان از دریچه ذهن خویش توجه نشان داده اند.
این کتاب از سویی تلاشی بوده برای روایت داستانی برای کودکان از زبان خودشان که توأم با صمیمت ویژه ای است و شکلی تازه و نو از خداشناسی را برای آنها رقم می زند و از طرف دیگر تمرینی است برای نویسندگی و انشا برای مخاطبان دبستانی تا با سبک نوشتاری نیایش و راه آن آشنا گردند.
این کتاب در سه مجلد در دست تولید قرار دارد که برای گروه های سنی هشت تا ۱۰ سال قابل استفاده خواهد بود و کتاب حاضر اولین مجلد از آن بشمار می رود.
آنچه طاقدیس در این کتاب رقم زده است آموختن مضامینی عالی و روحانی و نیز اجتماعی به مخاطبان خود در چارچوب نیایش و شعر است. وی در واقع اهتمام کرده با این ابزار آنها را با بعضی از مهم ترین و عالی ترین مضامین و مفاهیمی که در زندگی فردی و اجتماعی خود با آن سروکار دارند آشنا کند و از این منظر در کنار پاسخ هایی که به سوالات آنها درباره این موضوعات ارائه می کند، مفاهیمی تازه و سوالاتی تازه را نیز برای آنها ایجاد کند که پاسخ به آنها رفته رفته در کتاب های بعدی مجموعه جای می گیرد.
طاقدیس در مقدمه کوتاهی که بر این کتاب نوشته است درباره شکل گیری این اثر و تألیف آن می نویسد: «خدایا... وقتی می خواستم این کتاب را بنویسیم از تو خواستم کمکم کنی، گفتم تا حالا هیچ کس برای بچه های به این کوچکی کتاب دعا ننوشته یا اگر نوشته من نخوانده ام، خدایا به من کمک کن تا بتوانم حرف های خوبی بنویسم. گفتم هیچ کس نیست که مرا راهنمایی کند و بگوید چه بنویسم و چطوری بنویسم، دعا کردم خدایا یک نفر را سر راهم قرار بده تا مرا راهنمایی کند.»
این کتاب با تصویرگری هایی از سارا کثیری نیز هم راه است که در آن اهتمام داشته با ترکیب فرم بندی پویا و رنگ های گرم، نوعی خیال انگیزی خاص برای مخاطبان کتاب به ارمغان آورده شود.
سوسن طاقدیس، نویسنده کتاب های کودک و نوجوان در سال ۱۳۳۸ در شیراز به دنیا آمد. او فعالیت داستان نویسی حرفه ای خودرا با نوشتن داستان «بابای من دزد بود» در «کیهان بچه ها» شروع کرد.
«قدم یازدهم»، «زرافه من آبی است»، «پشت آن دیوار آبی»، «هزار سال نگاه»، «تو هم آن سرخی را می بینی»، «دخترک و فرشته اش»، «بزغاله های سبز»، «یکی بود» و «جوراب سوراخ» و «شما یک دماغ زرد ندیدید؟» همچون آثار این نویسنده هستند.
طاقدیس رو پنجم اردیبهشت ماه ۹۹، در سن ۶۱سالگی بر اثر عارضه قلبی درگذشت.
منبع:

5.0 از 5
1399/03/15
14:34:51
2395
تگهای خبر: داستان , كتاب , نویسنده
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱