رئیس فرهنگسرای اندیشه خبر داد؛

ضرغامی ۲۰۰ جلد كتاب به فرهنگسرای اندیشه اهدا كرد

ضرغامی ۲۰۰ جلد كتاب به فرهنگسرای اندیشه اهدا كرد

به گزارش بلك بلاگ ناصر امین زاده اظهار داشت: رئیس پیشین رسانه ملی بیش از 200 جلد كتاب به كتابخانه فرهنگسرای اندیشه اهدا كرد.به گزارش بلک بلاگ به نقل از مهر، ناصر امین زاده رئیس فرهنگسرای اندیشه با اشاره به ظرفیت مناسب کتابخوانی که در این روزها در اختیار مردم قرار دارد، اظهار داشت: این روزها به سبب شیوع بیماری کرونا بخش زیادی از زمان خودرا در خانه سپری می نماییم. این خانه نشینی فرصت طلایی آشتی با یار مهربان را برایمان فراهم آورده است و چه خوب است کتاب های سودمندی را برای خواندن انتخاب نماییم.
وی اضافه کرد: اهدای کتاب یکی از سنت های فرهنگی پسندیده است که توسط خیلی از اهالی ادب، فرهنگ و هنر انجام می شود. کتاب های بلااستفاده که برای مطالعه عموم مردم به کتابخانه ها اهدا می شوند، تا افراد بیشتری بتوانند آنها را مطالعه کرده و از مفاهیم عمیق آن استفاده کنند.
رئیس فرهنگسرای اندیشه از اهدای بیش از ۲۰۰ جلد کتاب توسط رئیس پیشین رسانه ملی به کتابخانه فرهنگسرای اندیشه آگاهی داد و اظهار داشت: در همین راستا، مهندس عزت الله ضرغامی، رئیس اسبق سازمان صداوسیما و از شخصیت های فرهنگی در آستانه ماه مهمانی خداوند، برخی از کتاب های شخصی خودرا برای کمک به فرهنگ مطالعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی به کتابخانه فرهنگسرای اندیشه اهدا کرد. این کتاب ها موضوعات مختلفی همچون سیاست، مذهب، فرهنگ و فناوری دارند و بیش از ۲۰۰ جلد کتاب فاخر را شامل می شوند. در لیست کتاب های اهدا شده آثاری همچون گذر از فتنه ۸۸، رهبر احیاگر، افسانه سازان هولوکاست، کشف تاریخ، بزم اهریمن، جلوه هایی از عاشورا، فرهنگ اخلاقی معصومین، بازی زندگی و شیوه این بازی، مبانی مدیریت اسلامی و الگوهای آن ارتباط شناسی و … دیده می شود. این کتاب ها با تلاش مدیر کتابخانه فرهنگسرای اندیشه بلافاصله لیست نویسی شده و در اختیار عموم قرار می گیرد.
امین زاده ضمن تشکر از ضرغامی اظهار داشت: ارزش کارها به نسبت اهمیت و تأثیر فردی و اجتماعی قابل سنجش است و برمبنای معارف دینی، هر کس اثر نیکی را بنیان گذارد، نسبت به آثار آن تا هر زمان که بماند مأجور است. باید اشاره کنم بیشتر کتاب های اهدا شده بسیار عالی بوده و از ارزش مادی و معنوی بسیاری برخوردارست. به همین جهت بر خود لازم می دانم که از اقدام زیبای ایشان تقدیر کنم.
رئیس پیشین فرهنگسرای سرو با اشاره به سنت اهدای کتاب اظهار داشت: طرح اهدای کتاب باید بعنوان سنتی حسنه بین مردم فرهنگسازی و نهادینه شود تا بتوان با این اقدام قسمتی از نیازهای منابع کتابخانه ها در سطح کشور را مرتفع کرد. بی شک پیشگامی مسئولین خصوصاً چهره های برجسته فرهنگی همچون مهندس ضرغامی در این امر بسیار مهم و الگوساز است. بدون تردید مردم و مسئولین می توانند با اهدای کتاب به کتابخانه ها به رشد فرهنگی جامعه کمک شایانی کنند و به نظرم، چنانچه فقط نیمی از کتاب های بلا استفاده حبس شده در خانه ها و دفاتر کار اهدا شوند، بخش عمده کمبود منابع کتابخانه ای در جامعه در سطح کشور بین کتابخانه ها حل خواهد شد.
وی کتاب، کتابخوانی و افزایش سرانه مطالعه را نماد توسعه جوامع بشری دانست و اظهار داشت: فراهم کردن امکانات و فرصت های مطالعاتی برای تمام شهروندان و ترغیب و تشویق آنها به مطالعه، تفکر و اندیشه ورزی و غنی ساختن برنامه های فرهنگی با محوریت کتاب از اولویت های برنامه های ما در سال ۹۹ در فرهنگسرای اندیشه است.
کتابخانه فرهنگسرای اندیشه واقع در بوستان اندیشه است و از منابع فارسی، لاتین، کودک و نوجوان و مرجع برخوردارست. این مرکز دارای ۵۸۶۱۳ جلد کتاب بوده و بیش از ۴ هزار عضو فعال دارد.


منبع:

1399/02/06
23:07:06
5.0 / 5
3012
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱