در آخرین كمیسیون سال ۱۳۹۸

ثبت طرح و صدور مجوز ۹۴ اسباب بازی تایید شد

ثبت طرح و صدور مجوز ۹۴ اسباب بازی تایید شد

به گزارش بلك بلاگ در هفتمین نشست كمیسیون ثبت طرح و صدور مجوز دبیرخانه شورای نظارت بر اسباب بازی در سال 1398 با تولید و ثبت 94 نمونه سرگرمی موافقت شد.به گزارش بلک بلاگ به نقل از مهر، در این کمیسیون ۱۱۵ پرونده مورد بررسی و صدور رأی قرار گرفت که از این میان با مجوز تولید ۴۷ مورد موافقت و ۴۷ نمونه دیگر نیز ثبت گردید اما در این جلسه، ثبت طرح و صدور مجوز ۱۱ پرونده مشروط شناخته شد و با تولید ۱۰ اسباب بازی دیگر نیز موافقت نشد.
از میان ۴۷ پرونده ی ثبتی تأیید شده، سه سرگرمی در گروه حرکتی مهارتی، پنج نمونه آموزشی و کمک آموزشی، ۳۱ اسباب بازی فکری و هشت مورد در گروه فرهنگی هنری قرار دارد.
هم چنین ۴۷ نمونه ی متقاضی مجوز تولید از نظر گروه بندی اسباب بازی ها، ۱۰ سرگرمی حرکتی مهارتی، ۱۴ نمونه فکری، چهار اسباب بازی آموزشی و کمک آموزشی و ۱۹ مورد در گروه فرهنگی و هنری تولید خواهد شد.
در این کمیسیون ها اسباب بازی و سرگرمی ها در ۶ گروه حرکتی مهارتی، آموزشی و کمک آموزشی، فکری، فرهنگی هنری، کمک درمانی، الکترونیکی و کامپیوتری مورد بررسی و صدور رأی قرار می گیرد.
دبیرخانه شورای نظارت باتوجه به سیاست های حمایتی و هدایتی و بمنظور معرفی ایده ها، طرح ها و تولیدات داخلی و اسباب بازی های مبادرت به تهیه لیستی از اسباب بازی های جدید برای آگاهی جامعه صنعت اسباب بازی کرده است که بوسیله رسانه های جمعی در اختیار علاقه مندان قرار می گیرد.
هدف از این کار، معرفی طراحان اسباب بازی به تولیدکنندگان است تا سرآغاز کار جدید و افزایش تولیدات بهادار داخلی در کشور باشد امری که باتوجه به رهنمودهای مقام معظم رهبری در خصوص ضرورت افزایش ابتکارهای تولیدکنندگان، استقلال اقتصادی و افزایش ثروت ملی باید بیشتر مد نظر قرار گیرد.

1399/02/06
14:32:43
5.0 / 5
2966
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱