مادر شهیدان جعفریان درگذشت

مادر شهیدان جعفریان درگذشت

به گزارش بلك بلاگ مادر شهیدان ابراهیم، حسن، محمد و فاطمه جعفریان دارفانی را وداع گفت.


به گزارش بلک بلاگ به نقل از ایسنا، به دنبال درگذشت حاجیه خانم سکینه واعظی، رئیس جمهور در پیامی با تسلیت این مادر شهید اصرار کرد که این مادر فداکار که به تأسی از اسوه صبر و استقامت حضرت زینب(س)، در عمر بابرکت خود فرزندانی شجاع، انقلابی و مبارز تربیت و تقدیم عزت و سربلندی انقلاب و نظام کرد، نام نیک اش در دفتر زرین ایثار و شهادت برای همیشه ماندگار خواهد ماند.
متن پیام تسلیت حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی به این شرح است:
انالله و انا الیه راجعون
درگذشت ام الشهداء حاجیه خانم سکینه واعظی؛ مادر بزرگوار شهیدان عالی قدر ابراهیم، حسن، محمد و فاطمه جعفریان، باعث تأثر و تألم خاطر شد.
این مادر فداکار که به تأسی از اسوه صبر و استقامت حضرت زینب(س)، در عمر بابرکت خود فرزندانی شجاع، انقلابی و مبارز تربیت و تقدیم عزت و سربلندی انقلاب و نظام کرد، نام نیک اش در دفتر زرین ایثار و شهادت برای همیشه ماندگار خواهد ماند.
اینجانب مصیبت وارده را به خانواده محترم آن مادر گرامی و مردم شهیدپرور استان اصفهان تسلیت می گویم و از درگاه خداوند رحمان برای ایشان رحمت واسعه الهی و همجواری با فرزندان شهیدش و برای عموم بازماندگان صبر و اجر مسألت دارم.
حسن روحانی
رئیس جمهوری اسلامی ایران.

طیبه واعظی همسر شهید ابراهیم جعفریان، قبل از انقلاب در زندان های ساواک زیر شکنجه به شهادت رسید و مرتضی واعظی همسر شهیده فاطمه جعفریان هم توسط نیروهای ساواک به فیض شهادت نائل آمد. محمد و حسن جعفریان هم در جبهه های جنگ تحمیلی به شهادت رسیدند.
ابراهیم جعفریان، در سال ۱۳۳۱ به دنیا آمد. وی از بنیانگذاران گروه مهدویون اصفهان است، معلمی که در خرداد ۵۶ گروه او توسط ساواک شناسایی می شود. او به همراه همسر جوان خود ـ طیبه واعظی ـ و کودک خردسالش به تبریز مهاجرت می کند و در آن دیار غریب به فعالیت سیاسی و مذهبی پرداخته و زندگی سختی را شروع می کند. ساواک خانه را محاصره می کند و با ساکنین خانه مسلحانه درگیر می شود. ابراهیم و طیبه با حالتی مجروح دستگیر شده و به همراه کودک خردسال به تهران منتقل می شوند. از آنجا به مشهد و تبریز متواری می شوند و در تبریز ابراهیم و طیبه دستگیر و تحت شکنجه ساواک به شهادت می رسند.
شهید قهرمان طیبه واعظی دهنوی در سال ۱۳۳۷ در یکی از روستاهای اطراف اصفهان متولد شد. در سال ۱۳۵۰ طیبه با پسرخاله مجاهدش ابراهیم جعفریان ازدواج کرد. طیبه به عضویت سازمان مهدویون درآمد. در سال ۵۵ به اتفاق همسر و کودک شیرخواره اش زندگی مخفیانه را انتخاب نمود تا اینکه بعد از دستگیری شوهرش، سر یک قرار با برادرش مرتضی به محاصره مزدوران ساواک درمی آید. در این درگیری مرتضی به شهادت می رسد لیکن طیبه بعد از اتمام فشنگ هایش دستگیر می شود. طیبه بعد از چند روز شکنجه به همراه همسر و فرزندش به زندان کمیته مشترک تهران منتقل می شود و سرانجام پس از یک ماه و نیم تحمل سخت ترین شکنجه ها، در سوم خرداد ۵۶ به شهادت می رسد.شهید فاطمه جعفریان دهنوی در سال ۱۳۳۹ در یکی از روستاهای اصفهان متولد شد. فاطمه در ۱۵ سالگی با مجاهد شهید مرتضی واعظی دهنوی ازدواج کرد. در پائیز سال ۵۵ همراه با همسرش مبادرت به مخفی شدن نمود و به تبریز هجرت کرد تا در تبریز، در تیم مجاهد شهید ابراهیم جعفریان به فعالیت خود ادامه دهد. در بهار سال ۵۶ خانه تیمی آنها در تبریز مورد محاصره مزدوران امنیتی رژیم ستم شاهی قرار گرفت و فاطمه بعد از ساعت ها مقاومت، در حالی که ۱۷ سال بیش نداشت، به فیض شهادت نائل آمد.
شهید حسن جعفریان در سال ۱۳۳۶ بدنیا آمد. در دوران پیش از انقلاب در کنار ابراهیم به مبارزات ضدحکومت شاهنشاهی پرداخت. توسط ساواک تحت تعقیب قرار گرفت و در راه گلپایگان در حال مأموریت توسط ساواک به درجه رفیع شهادت نائل شد.
شهید محمد جعفریان در سال ۱۳۴۹ به دنیا آمد و در سال ۱۳۶۵ در عملیات کربلای ۴ به درجه رفیع شهادت نائل گشت.1399/02/05
13:44:51
5.0 / 5
2805
تگهای خبر: رمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱