مدیركل میراث فرهنگی استان سمنان:

سمنان 40 برنامه گردشگری مجازی مدرن ارائه كرده است

سمنان 40 برنامه گردشگری مجازی مدرن ارائه كرده است

به گزارش بلك بلاگ مدیركل میراث فرهنگی سمنان، اظهار داشت: سمنان اولین استان كشور است كه گردشگری مجازی و مدرن را در 40 آیتم ارائه و به صورت 360 درجه پاناروما در تهران رونمایی كرده است.به گزارش بلك بلاگ به نقل از مهر، مهدی جمال پس از ظهر چهارشنبه در حاشیه دیدار استاندار سمنان و مدیر عامل و نایب رییس هیئت مدیره گروه هتل های ایرانگردی و جهانگردی كشور به میزبانی استانداری سمنان درباره اقدامات صورت گرفته در زمینه گردشگری در دوران كرونا بیان كرد: سمنان، نخستین استان كشور است كه گردشگری مجازی مدرن را با ۴۰ آیتم جذاب و ۳۶۰ درجه با حضور وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در تهران رونمایی كرده است.
وی اضافه كرد: بمنظور فرهنگ سازی مناسب و معرفی استان، در نوروز ۹۹ با ۷۵۰ هشتك دو زبانه در فضای مجازی كشور، سعی كردیم تا استعدادها و پتانسیل های این استان را معرفی نماییم كه موردتوجه خیلی از استانها و خصوصاً تعدادی از رایزن های فرهنگی سفارتخانه های مستقر در كشور قرار گرفت.
مدیركل میراث فرهنگی سمنان در ادامه بیان كرد: وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری كشور با وجود تمام تنگناهای مالی و كمبودهای اقتصادی، بیش از ۲۶ میلیارد تومان اعتبار برای این استان تخصیص داده كه در مقایسه با سایر استان های كشور، عدد قابل توجهی است.
جمال با اعلان اینكه ایجاد تغییرات كلی در نما و وضعیت داخلی مجموعه های تحت پوشش گروه هتل های ایرانگردی و جهانگردی استان سمنان از الزامات فعالیت پویای این گونه مراكز است، اشاره كرد: یكی از نیازهای اساسی و زیرساختی گردشگری در استان، ایجاد مدرسه هتل داری و مركز آموزش گردشگریست كه این مهم از مطالبات استاندار و مردم استان سمنان نیز شمرده می شود.
وی با اعلان اینكه پویایی و بهسازی، زمین های مازاد بخش گردشگری در استان سمنان، در دستوركار مسئولان است، اظهار داشت: سمنان در سیاست های راهبردی وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، جز استان های اصلی و مورد توجه كشور است.
مدیركل میراث فرهنگی سمنان در ادامه اظهار داشت: باتوجه به تمهیدات اندیشیده شده، اگر مشكل كرونا در كشور به وجود نمی آمد، بی گمان ضریب اشغال تخت های هتل های استان شاهد پیشرفت ۶۰ درصدی می بود كه متأسفانه با شیوع ویروس كرونا این مهم حاصل نشد.


منبع:

5.0 از 5
1399/02/04
20:34:26
2692
تگهای خبر: برنامه , فرهنگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴