جای خالیِ عروسك محبوب تلویزیون

کلاه قرمزی از دل یک مورچه درآمد و ناگهان غیب شد!

کلاه قرمزی از دل یک مورچه درآمد و ناگهان غیب شد!

به گزارش بلک بلاگ، اگر در ایران زندگی کرده و کودکی و جوانی را همین جا گذرانده باشید، بدون شک با «کلاه قرمزی» چند سالی را زندگی کرده اید یا دست کم در بخشی از خاطراتتان یادش می کنید؛ پسرکی دل وزبان یکی، با پیژامه‌ی سبز و پیراهن راه راه آبی که یکریز روده درازی می کرد و اگر قلبش از جنس اسفنج نبود، احتمالا امروز مرد بزرگی شده بود و خودش فرزندی داشت. ولی اکنون مدتی است که این «همدم و همکار مجری»، بین مناسبات آدم بزرگ ها گم شده؛ خاطراتش کم وبیش در حافظه ها پرسه می زند اما جسمش میان تیر و تخته های آرشیوِ انباری صداوسیما، بی صدا می پوسد، غافل از اینکه «عروسک ها» هیچگاه بازنشسته نمی شوند.


به گزارش ایسنا، مرضیه محبوب، طراح و سازنده‌ی عروسک های مجموعه «کلاه قرمزی» چندین سال پیش گفته بود، «کلاه قرمزی» در سال ۱۳۶۰ از دلِ یک مورچه درآمد و «پسرخاله» از یک «پینه دوز»؛ آنها آمدند که میهمان یک برنامه باشند، اما آن قدر شخصیت های شان خوب و جذاب از آب درآمد که ماندگار شدند.
حمید جبلی هم که یکی از اعضای آن گروه بود، برای این عروسک ها صدایی ساخت. او بعدها با ظاهری جدید در برنامه‌ی «صندوق پست» یا «جغجغه و فرفره» که اوایل دهه‌ی ۱۳۷۰ پخش می شد و ایرج طهماسب اجرای آنرا بر عهده داشت، ظاهر شد. مبحث اصلی «صندوق پست» خواندنِ نامه های ارسالی بچه ها برای این برنامه بود.
اولین حضور کلاه قرمزی در تلویزیون - برنامه «صندوق پست» - ۱۳۷۰

1401/11/11
08:47:20
0.0 / 5
251
تگهای خبر: برنامه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳