اصغر نقی زاده:

با پیشینه آژانس شیشه ای بروم نقش کوتاه بازی کنم؟!

با پیشینه آژانس شیشه ای بروم نقش کوتاه بازی کنم؟!

به گزارش بلک بلاگ، اصغر نقی زاده ـ بازیگر ـ که بیشتر او را در نقش های مثبت دیده ایم، برای مردم کشورش آرزوی امنیت، آسایش و سلامتی می کند. او از ایفای نقش های کوتاه چندان رضایت ندارد و معتقد است: یک بازیگر ضرر مالی تحمل کند، بهتر از این است که با پذیرش مداوم نقش های کوتاه، گذشته اش را از بین ببرد.


نقی زاده که این روزها در مجموعه درحال پخش «آزادی مشروط» ایفای نقش دارد، در گفت وگویی با ایسنا دراین زمینه صحبت کرد و از دغدغه هایش در زمینه بازیگری گفت.
او ابتدا با اعلان اینکه طی این مدت در سینما و تلویزیون بیشتر نقش های کوتاه به او پیشنهاد می شود و نمی خواهد با پذیرش آنها سابقه بازیگری اش زیر سوال برود، دراین زمینه اظهار داشت: اغلب برای نقش های کوتاه و تکراری با من تماس می گیرند و من قبول نمی کنم. سن و سالم بالا رفته و گویا درحال فِید شدن و کنار رفتن هستیم. طی این مدت خیلی نقش کاراکتر پدر به من پیشنهاد می شود اما در حد یک روزه و حتی بعضاً نقش هایی که تنها دو ساعته هستند و من هم قبول نمی کنم چون معتقدم اگر بخواهم نقش های کوتاه قبول کنم گذشته ای که داریم از بین می رود، پس همان بهتر که حد و اندازه خودمان را حفظ نماییم.
باید شأن مان را حفظ کنیم
بازیگر سریال های بچه های هور، خوش رکاب، وضعیت سفید، زیرخاکی و معراجی ها افزود: سریال «زیرخاکی» حدودا آخرین کار طولانی من در تلویزیون بود که حضور داشتم. من گذشته ای به نام «آژانس شیشه ای» و «وضعیت سفید» را دارم که می توان به دو حالت با این گذشته برخورد کرد؛ یک راه این است که آنرا حفظ نماییم تا کم کم کنار برویم و دوم این که می توانیم آنقدر نقش های کوتاه یک ساعته و یک روزه قبول نماییم تا کنار برویم و نگاه مردم هم درباره ی مان عوض شود. درست است که برای نقش های کوتاه هم پول می دهند اما مردم نگاهشان به یک هنرمند تغییر می کند. پس بهتر است گاهی ضرر مالی را تحمل نماییم اما شأن خودمان را حفظ نماییم.
نقی زاده اظهار داشت: متاسفانه این اتفاق برای بیشتر هنرمندان هم سن و سال بنده می افتد. ما که نمی توانیم به زور تهیه کننده و کارگردان فیلم و سریال ها را وادار نماییم تا نقش طولانی به ما بدهند و از سویی هم نمی توانیم بگوییم چرا برای نقش های کوتاه با ما تماس گرفته اید. خیلی هم ممنون، دستشان درد نکند که به یاد ما بودند اما پذیرش نقش های کوتاه، اگر مکرر باشد به طبقه هنرمند لطمه می زند.
وی که در سریال «آزادی مشروط» مسعود ده نمکی نقش مدیر یک آرامگاه را عهده دار است، با اشاره به حضورش در این مجموعه طنز اظهار داشت: در سریال آقای ده نمکی در حد یکی ـ دو قسمت حضور داشتم و در نتیجه واقعا نمی توانم درباره ی این سریال قضاوت کنم؛ چون وقتی به عنوان بازیگر میهمان به کاری دعوت می شوید از قبل و بعد فیلمنامه بطور دقیق باخبر نیستید و فقط حضور پیدا می کنید تا نقشتان را ایفا کنید. در هر صورت امیدوار هستم این کار هم موفق باشد و مردم در این شرایط سریال را دنبال کنند.
نقی زاده سپس در پاسخ به این که چه آرزویی برای مردم کشورتان دارید؟ اشاره کرد: ان شاءالله فقط به زودی امنیت کامل باردیگر برقرار شود و همه مردم در آرامش و آسایش زندگی کنند. آرزوی سلامتی برای همه هموطنان خوبم دارم.
این بازیگر در آخر درباره ی ی آخرین کارهایش در تلویزیون اظهار داشت: پس از سریال «آزادی مشروط» یک سریال دیگر به نام نیکان به کارگردانی آقای شباهنگ داشتم که در حد یکی دو قسمت بیشتر نبودم و الان هم مدتی است که بی کار هستم و خودم تمایلی ندارم دیگر نقش های کوتاه را بپذیرم. من در اصل بازنشسته آموزش وپرورش هستم ولی در کنار این کار به شغل بازیگری نیز ادامه دادم. ترجیح می دهم گذشته خودم را خراب نکنم و دیگر نقش های کوتاه قبول نکنم.
منبع:

1401/08/17
08:45:49
0.0 / 5
192
تگهای خبر: سینما , طنز , فیلم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳