یك بازیگر:

سایکودرام روشی برای مقابله با بزه است

سایکودرام روشی برای مقابله با بزه است

قزوین بازیگر مستند خط باریک قرمز اظهار داشت: «سایکودرام» یک روش برای مقابله با بزه است که در تمام دنیا انجام می شود و نوجوانان در برخورد با سایکودرام فیزیک و عواطف خودشان و دیگری را می شناسند و یاد می ‎گیرد به فیزیک و عواطف دیگری احترام بگذارند.:


توماج دانش بهزادی دوشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۱ در حاشیه اکران مستند خط باریک قرمز که به همت حوزه هنری قزوین در سینما بهمن برگزار شد، اظهار داشت: سایکودرام یک روش برای مقابله با بزه است که در تمام دنیا انجام می شود و نوجوانان در برخورد با سایکودرام فیزیک و عواطف خودشان و دیگری را می شناسند و یاد می ‎گیرد به فیزیک و عواطف دیگری احترام بگذارند.
وی اظهار نمود: مستند «خط باریک قرمز»، مستندی سازنده بود که تأثیرات روحی و عاطفی مثبتی بر روان من به عنوان بازیگر این مستند گذاشت.
این بازیگر اضافه کرد: زمانی که به زندگی شخصی جوانان بزه نزدیک شدم، متوجه شدم که شرایط محیطی کودکان و نوجوانان بزه به تنها ابزارشان برای بقاء خشونت تبدیل گشته و اگر بلد نباشند، خشن باشند بطور قطع بازنده میدان هستند.
وی بیان کرد: در سیستم فرهنگی، تربیتی، آموزشی و نگاه مسئولان و قانونگذاران باید این شناخت به وجود آید که کودکان بزه قابلیت اصلاح و برگشت به جامعه را دارند.
دانش بهزادی تاکید کرد: موضوع دیگر این است که کودکان و نوجوانان باید یاد بگیرند، زمانی که با معضل روبه رو می شوند، چگونه رفتار کنند و حتی در این زمینه باید آموزش ببینند.
وی روش سایکودرام در هنر را روشی مؤثر در امر آموزش دانست و اضافه کرد: متأسفانه در کشور گرفتار فقر فرهنگی هستیم و این مساله سبب شده تا سن بزه کاهش و آمار آن افزایش یابد.
این بازیگر در آخر بیان کرد: در تلاش هستیم تا مستند خط قرمز ۲ را بسازیم اما هم اکنون در این راه با یک سری موانع و سنگ اندازی ها مواجه هستیم که امیدواریم هرچه سریعتر مرتفع شود.1401/05/03
21:45:28
0.0 / 5
178
تگهای خبر: آموزشی , سیستم , سینما , فرهنگی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵