آشنایی با جاذبه های گردشگری جهان،

بالی، معروف به جزیره خدایان

بالی، معروف به جزیره خدایان

خراسان رضوی صنعت گردشگری به تکنیک های جذب گردشگر گفته می شود و مطالعه جاذبه های گردشگری مناطق مختلف جهان، معنا و مفهوم صنعت گردشگری را بیشتر روشن می کند.جزیره بالی یکی از زیباترین و مشهورترین جزایر اندونزی است که در جنوب خط استوا، بین جاوه در غرب و لومبوک در شرق قرار گرفته است. این کشور که مساحتی بیش از ۵۶۲۰ کیلومترمربع دارد، دارای جمعیتی ۳ میلیون نفری است.

آب و هوا گرمسیری این جزیره با روزهای آفتابی و شب های خنک، بالی را به شهر چهارفصل برای گردشگران تبدیل نموده و لقب بهشت روی زمین را از آن خود کرده است. این منطقه در بین گردشگران همین طور به جزیره خدایان شهرت دارد.

این جزیره با عنایت به این که یکی از کوچک ترین جزایر اندونزی است اما مناطق طبیعی و گردشگری زیادی برای جذب گردشگران دارد. یکی از جاذبه های طبیعی این منطقه «کوه آکانگ» است که به مادر کوه ها شهرت دارد.

کوه آکانگ آتشفشانی فعال است که ارتفاعی بیش از ۳۰۰۰ متر دارد. در شمال و جنوب کوه های مرکزی این جزیره زمینهای بسیار حاصلخیزی برای کشاورزی وجود دارد که مردم ساکن در این منطقه از آن برای کاشت برنج استفاده می نمایند.«دنپاسار» یکی از شهرهای این جزیره است که بزرگ ترین و پررونق ترین بازار بالی را در خود جای داده است. با آنکه این شهر یکی از مقاصد اصلی گردشگران نیست اما افرادی که از آن اطلاع پیدا می کنند به علت قیمت های مناسبش طرفدارش می شوند.یکی دیگر از مناطق بالی «اوبود» نام دارد که در شمال دنپاسار قرار گرفته و مرکز فرهنگی و هنری این جزیره شمرده می شود. کاخ های اوبود و پوری سارن اگونگ هم در همین شهر قرار گرفته اند و هم اکنون نیز بدون این که شکل سنتی خودرا از دست بدهند، محل زندگی خاندان سلطنتی هستند. همین طور معبد «پورا مارجان آگونگ» که معبد اختصاصی خاندان سلطنتی است، در شمال اوبود واقع شده است.اوبود همین طور میزبان جنگل میمون ها، دریاچه براتان، معبد آبی اولون دانو، غار فیل ها، معبدهای باستانی متعدد، پارک فی ها و تعدادی موزه و خانه هنر است. مزارع پلکانی برنج نیز که از زیبایی های این منطقه برشمرده می شوند در راه این روستا به چشم می خورد.«نوزا دوآ» منطقه ای است که بصورت شبه جزیره ای به منتهی الیه جنوبی جزیره بالی متصل شده. با ورود به این جزیره گردشگران از دنیای روستایی بالی خارج و به جهانی پر زرق و برق و لوکس که بزرگ ترین و بهترین هتل های جهان را در خود جای داده است وارد خواهند شد. این منطقه مکانی برای آرامش است و در زیبایی رده پنجم در جهان را به خود مختص کرده است.«معبد مادر» یکی دیگر از جاذبه های تاریخی بالی است که در ارتفاع ۱۰۰۰ متری از سطح دریا و در کوهپایه آتشفشان آگونگ در منطقه بساکی واقع گردیده است. این معبد به اعتقاد هندوها مقدس ترین و قدیمی ترین معبد است.معبد مادر و دیگر معابد بالی که درمنطقه باساکی قرار گرفته اند بخش عظیمی از فرهنگ و تاریخ بالی را در در خود جای داده اند و از جذابیت های مهم و باارزش این منطقه به حساب می آیند.

منبع:

www.hotels.com

www.cntraveler.com
1401/03/28
09:35:08
0.0 / 5
196
تگهای خبر: فرهنگی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵