نورنیوز بررسی كرد؛

خبرنگار مسیحی که با شهادت مظلومانه اش خبرساز شد!

خبرنگار مسیحی که با شهادت مظلومانه اش خبرساز شد!

شیرین ابوعاقله بامداد روز چهارشنبه 21 اردیبهشت (11 مه 2022) با همان روحیه و عزم انقلابی برای پوشش مقاومت مردم فلسطین برای چندمین بار به اردوگاه جنین واقع در کرانه باختری رفت ولی این دفعه دیگر بازنگشت و با شهادت مظلومانه اش خبرساز شد.


به گزارش بلک بلاگ به نقل از ایسنا، به نقل از نورنیوز، «شیرین ابوعاقله» خبرنگار شهید شبکه الجزیره که از طرف نظامیان رژیم صهیونیستی حین پوشش خبری درگیری های اردوگاه مقاوم جنین به شهادت رسید بیش از سی سال صدای مظلومیت ملت فلسطین و جنایت های صهیونیست ها را به جهانیان رساند و خود با شهادتش خبرساز شد.
اقدام رژیم صهیونیستی با هدف قرار دادن مستقیم سر شهید ابوعاقله با گلوله انفجاری، رفتار وحشیانه و عامدانه ای بود که بارها از طرف صهیونیست ها مقابل خبرنگاران آزادی خواه فلسطینی و تیم های رسانه ای فعال در سرزمین های اشغالی شاهد آن بوده ایم.
در این سال ها صهیونیست ها تلاش نموده اند با این اینگونه اقدامات جنایت کارانه و ضدبشری صدای رسانه ها را در بیان وقایع فلسطین اشغالی خاموش کنند.
سال ها پیش نیز هنگامی که شهید شیرین ابوعاقله درحال ارسال گزارش از فراز ساختمان شبکه الجزیره بود، صهیونیست ها حین پخش زنده وحشیانه به دفتر الجزیره یورش بردند.
آنچه که شهیده ابوعاقله را بسیار متمایز می کرد، حضور شجاعانه و بدون ترس و واهمه وی در خیلی از تحولات فلسطین اشغالی بود. صهیونیست ها نیز بنا بر این بارها مستقیم و غیر مستقیم او را تهدید به مرگ کرده بودند.
شیرین ابوعاقله بامداد روز چهارشنبه ۲۱ اردیبهشت (۱۱ مه ۲۰۲۲) با همان روحیه و عزم انقلابی برای پوشش مقاومت مردم فلسطین برای چندمین بار به اردوگاه جنین واقع در کرانه باختری رفت ولی این دفعه دیگر بازنگشت و با شهادت مظلومانه اش خبرساز شد.
او با وجود پوشیدن کلاه و جلیقه ضدگلوله توسط تک تیراندازهای رژیم صهیونیستی با به هدف خوردن گلوله مستقیم انفجاری به شهادت رسید و با وجود تلاش اهالی اردوگاه جنین برای نجاتش، در آن همان ارودگاه جان به جان آفرین تسلیم کرد و به درجه رفیع شهادت نائل شد.
مقامات تروریست اسرائیلی مرگ او را غیرعمد و در نتیجه تبادل آتش میان طرفین اعلام کردند، این در حالیست که علی الصمودی خبرنگار حاضر در صحنه گفته؛ هیچ نیروی فلسطینی در صحنه حاضر نبوده و نیروهای اسرائیلی بدون هیچ هشدار قبلی آنها را مورد هدف قرار داده اند.
این بانوی مجاهد به سبب حضور فعال در تحولات سرزمین های اشغالی بارها توسط صهیونیست ها بازداشت، ضرب و شتم و یا مورد به هدف خوردن گلوله قرار گرفته بود.
شهید شیرین ابوعاقله در سال ۱۹۷۱ در خانواده ای مسیحی در شهر بیت المقدس به دنیا آمد، مدرک دیپلمش را از مدرسه راهبات الوردیة در شهر قدس گرفت و برای ادامه تحصیل در رتبه مهندسی معماری به دانشگاه یرموک اردن رفت و با رتبه ممتاز فارغ التحصیل شد.
او بعد از بازگشت به فلسطین وارد کارهای رسانه ای شد و در بخش رسانه آنوروا سازمان ملل، رادیو صدای فلسطین، تلویزیون عمان، موسسه مفتاح و رادیو مونت کارلو مشغول به کار شد و در سال ۱۹۹۷ در شروع تاسیس دفتر الجزیره در فلسطین به عضویت آن در آمد.
خیلی از فعالان رسانه در فلسطین او را استاد زبردست علوم رسانه و الگوی خود در پشتیبانی از مردم مظلوم فلسطین قلمداد می کردند.
هیچ شهر و روستا و اردوگاه فلسطینی نبود که شهید ابوعاقله برای بازتاب آلام و مبارزات رهایی بخش آنان حضور نیافته باشد.
مردم فلسطین او را ادامه دهنده راه اسقف مبارز هیلاریون کاپوچی می دانستند که مصمم بود بوسیله رسانه، مظلومیت ملت فلسطین و جنایات صهیونیست ها را به سمع و نظر جهانیان برساند.
در واکنش به شهادت او، محمود عباس رییس تشکیلات خودگردان فلسطین اعلام نمود که مسئولیت کامل جنایت ترور شهید ابوعاقله بر عهده رژیم صهیونیستی است.
همین طور سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: «این اقدام جنایت کارانه رژیم صهیونیستی گواه روشنی بر عدم پایبندی این رژیم به نقش و جایگاه مطبوعات، رسانه ها و خبرنگاران در آگاهی بخشی به افکار عمومی است.»
حازم قاسم سخنگوی حماس نیز در این زمینه تاکید کرد: جنایت ترور شیرین ابوعاقله، جنایتی دیگر است که به سلسله کارنامه جنایات رژیم صهیونیستی مقابل رسانه ها در فلسطین اضافه می شود.
سفیر آمریکا در تل آویو با توجه به این که شیرین دارای تابعیت آمریکا بود، خواهان انجام تحقیقات در ارتباط با شیوه مرگ او شده است.
بعد از شهادت او، سازمان ملل با محکومیت کشته شدن خبرنگار الجزیره در فلسطین، خواهان تحقیقات فوری در این رابطه شد.
بی تردید؛ با وجود تلاش صهیونیست های آدم کش برای خاموش کردن صدای خبرنگاران آزاده، با شهادت این شهید مجاهد صدای آنان بلندتر از همیشه شنیده خواهد شد و خون او و همه شهدای مقاومت گریبان جنایت کاران رژیم صهیونیستی را خواهد گرفت.
اساسا روزی که رسانه ها خبر آزادی قدس شریف را اعلام کنند دور نیست!1401/02/23
12:41:33
0.0 / 5
364
تگهای خبر: رسانه , مطبوعات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴