از لابه لای اخبار روزنامه های جهان

حمله فیل به یک خانه خبرساز شد

حمله فیل به یک خانه خبرساز شد

به گزارش بلک بلاگ وعده های کشورهای مختلف برای کاشت نهال و جلوگری از گرمایش زمین، حمله یک فیل به یک خانه روستایی در تایلند و چاپ کتابی ضد ترامپ در آمریکا، سوژه های امروز روزنامه های جهان شده اند.


به گزارش بلک بلاگ به نقل از ایسنا، مهم ترین اخبار روزنامه های جهان در روز یکشنبه ـ ۲۳ آبان ماه ـ به روایت آلبرت کوچویی ـ گوینده پیشکسوت ـ به شرح زیر است:

جنگل زداییگاردین نوشت: امارات عربی متحده در گلاسکو، در همایش تغییرات آب و هوایی می گوید، تا سال ۲۰۳۰ بیشتر از یکصد میلیون نهال خواهد کاشت. «جف بزوس» رئیس آمازون می گوید یک میلیارد دلار برای کاشت درخت اختصاص می دهد. در آغاز همایش، بیشتر از یکصد کشور گفتند که تا سال ۲۰۳۰ به جنگل زدایی آخر خواهند داد. بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس با وعده ای مشابه دیگران می گوید، طبیعت، تنفس گاه سیاره زمین است. درختان و جنگلها، کربن دی اکسید متصاعد را جذب می کنند و مانع گرم شدن زمین خواهند شد. سال ۲۰۵۰ یعنی رسیدن به حد صفر در گرمازایی در سیاره مان، زمین. جدا از این ها، یک کمپانی نفتی می گوید یک میلیارد و ششصد میلیون هکتار جنگل مورد نیاز است، چیزی برابر با مساحت ایتالیا.

زمینی دیگر باید!ال موندو نوشت: زمینی دیگر باید!
منتقدان وعده های همایش کاپ ۲۶ می گویند: برای دستیابی به این رویا و خیال پردازی و وعده کشورهای کاپ ۲۶ و رسیدن به صفر در مقابل گازها، مساحتی برابر با خاک برزیل و استرالیا، نیاز است. این خوب است، اما این ها را کجا خواهید کاشت. سیاره ای بزرگ تر از زمین، نیاز است. سیاره ای دیگر باید.


دروغ های آمریکایینیویورک تایمز نوشت: فرماندار پیشین «نیوجرسی»، کتابش را که به چاپ رساند، همه خبردار شدند که بوی انتخابات رئیس جمهوری در ۲۰۲۴ به مشام می آید. «کریس کریستی» با کتابش «رهایی جمهوری خواهان» به مقابله با دانالد ترامپ آمده است. او از غرایب ترامپ گفته است و دروغ هایش، که ترامپ، بهتر از هر کسی از دروغ های انتخاباتی با خبر است. و ترامپ در پاسخ گفته است، جمهوری خواهان، به گذشته فکر نکند. مقصود انتخابات ۲۰۲۰ ریاست جمهوری آمریکا است. مهم نیست، در کجا ایستاده اند، گذشته، گذشته است. کتاب «کریستی» سخت ترامپ را خشمگین کرده است.

در حاشیه خبرهای امروز آمده است:

فیل در خانه
ال پائیس روزنامه اسپانیا نوشت: در روستایی در تایلند ناگهان میهمان ناخوانده ای در جست و جوی غذا، آمد. رسم است که انسان ها به خانه های حیوانات حمله ور شوند، اما اینکه حیوانی، خانه انسان ها را به دنبال غذا، باز کند، نامعمول است. خانه کیتی چای بود چان، در روستای چالرم کباب پاتانا در تایلند، این میهمان ناخوانده را میزبانی کرد. کیتی چای دویست کیلو موز برای فروش در بازار به خانه آورده بود، که فیل، با بوی آن هوس موز کرده و در را از جا کنده بود.
منبع:

1400/08/23
22:56:59
0.0 / 5
519
تگهای خبر: رمان , روزنامه , كتاب , همایش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴